Samara-2 2023-2024 Schedule
Date | Opponent | Result | Venue | Record | Samara-2 Leaders | Opponent Leaders | PPP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 5, 2023 |
v. Nizhny Novgorod-2 | W, 85 - 70 |
SK SGUE VTB Youth United League |
1-0 |
PTS: 17. Egor Amosov REB: 8. Egor Amosov AST: 5. Egor Amosov |
PTS: 15. E. Vorontsov REB: 9. Nikita Bodin AST: 3. E. Vorontsov |
98.1 - 80.8 |
Oct 6, 2023 |
v. Nizhny Novgorod-2 | W, 82 - 74 |
SK SGUE VTB Youth United League |
2-0 |
PTS: 18. Egor Amosov REB: 11. B. Shuvakin AST: 4. Egor Amosov |
PTS: 14. A. Gurenko REB: 5. A. Chubik AST: 3. A. Shenderov |
95.6 - 86.3 |
Oct 9, 2023 |
v. UNICS-2 | L, 70 - 80 |
SK SGUE VTB Youth United League |
2-1 |
PTS: 15. Egor Amosov REB: 13. B. Shuvakin AST: 8. Egor Amosov |
PTS: 24. V. Naumov REB: 8. S. Sharonov AST: 6. Ilya Volodin |
81.2 - 92.7 |
Oct 10, 2023 |
v. UNICS-2 | W, 76 - 53 |
SK SGUE VTB Youth United League |
3-1 |
PTS: 15. Egor Amosov REB: 8. A. Maskaev AST: 6. S. Saukkonen |
PTS: 11. E. Shaposhinikov REB: 5. V. Naumov AST: 1. E. Shaposhinikov |
104.3 - 72.7 |
Oct 16, 2023 |
@ Yenisei-2 | W, 53 - 95 |
SK Krasnoyarsk VTB Youth United League |
4-1 |
PTS: 19. D. Kuimov REB: 13. B. Shuvakin AST: 9. S. Saukkonen |
PTS: 18. E. Skuratov REB: 8. E. Skuratov AST: 2. E. Skuratov |
62.1 - 111.4 |
Oct 17, 2023 |
@ Yenisei-2 | W, 60 - 67 |
SK Krasnoyarsk VTB Youth United League |
5-1 |
PTS: 19. Egor Amosov REB: 9. Egor Amosov AST: 3. D. Kuimov |
PTS: 13. A. Gritsenko REB: 7. A. Gritsenko AST: 6. I. Kityukha |
80.2 - 89.5 |
Oct 20, 2023 |
@ CSKA-2 | L, 87 - 63 |
VTB Youth United League |
5-2 |
PTS: 16. D. Kuimov REB: 4. N. Kosyakov AST: 7. S. Saukkonen |
PTS: 18. Maxim Pronin REB: 12. Kirill Popov AST: 5. N. Sadikov |
111.3 - 80.6 |
Oct 21, 2023 |
@ CSKA-2 | L, 79 - 62 |
VTB Youth United League |
5-3 |
PTS: 13. Egor Amosov REB: 11. B. Shuvakin AST: 4. Egor Amosov |
PTS: 15. N. Natsvlishvili REB: 8. N. Natsvlishvili AST: 6. R. Gusev |
86.4 - 67.8 |
Oct 29, 2023 |
v. Uralmash-2 | W, 75 - 58 |
SK SGUE VTB Youth United League |
6-3 |
PTS: 17. D. Volkov REB: 8. D. Volkov AST: 6. Egor Amosov |
PTS: 14. Andrey Dymus REB: 8. Andrey Dymus AST: 6. M. Reshetov |
96.0 - 74.2 |
Oct 30, 2023 |
v. Uralmash-2 | W, 75 - 66 |
SK SGUE VTB Youth United League |
7-3 |
PTS: 19. N. Kosyakov REB: 8. Egor Amosov AST: 6. G. Marufov |
PTS: 20. D. Yurkov REB: 11. D. Yurkov AST: 5. M. Reshetov |
88.6 - 78.0 |
Nov 2, 2023 |
v. MBA-2 Moscow | L, 56 - 71 |
SK SGUE VTB Youth United League |
7-4 |
PTS: 12. B. Shuvakin REB: 11. N. Kosyakov AST: 4. D. Volkov |
PTS: 23. Klim Adaykin REB: 13. D. Finaev AST: 5. Klim Adaykin |
69.4 - 88.0 |
Nov 3, 2023 |
v. MBA-2 Moscow | W, 81 - 57 |
SK SGUE VTB Youth United League |
8-4 |
PTS: 14. A. Maskaev REB: 12. B. Shuvakin AST: 6. D. Volkov |
PTS: 10. T. Shikalov REB: 11. V. Shiryaev AST: 3. Klim Adaykin |
108.3 - 76.2 |
Nov 14, 2023 |
@ Avtodor-2 | L, 81 - 78 |
FOK Star VTB Youth United League |
8-5 |
PTS: 21. A. Maskaev REB: 9. N. Kosyakov AST: 5. S. Saukkonen |
PTS: 16. J. Pechendzhian REB: 8. D. Yakovlev AST: 5. S. Skotnikov |
103.9 - 100.0 |
Nov 15, 2023 |
@ Avtodor-2 | W, 48 - 74 |
FOK Star VTB Youth United League |
9-5 |
PTS: 14. N. Kosyakov REB: 8. A. Maskaev AST: 10. Egor Amosov |
PTS: 9. M. Luchkin REB: 7. K. Bekkiev AST: 4. S. Skotnikov |
62.4 - 96.2 |
Nov 29, 2023 |
v. Zenit-2 | L, 54 - 90 |
SK SGUE VTB Youth United League |
9-6 |
PTS: 15. Egor Chirkov REB: 8. A. Maskaev AST: 3. S. Saukkonen |
PTS: 16. A. Antipov REB: 8. T. Komissarov AST: 8. I. Prokopenko |
69.6 - 116.0 |
Nov 30, 2023 |
v. Zenit-2 | L, 48 - 94 |
SK SGUE VTB Youth United League |
9-7 |
PTS: 11. B. Shuvakin REB: 6. A. Maskaev AST: 2. G. Marufov |
PTS: 19. H. Muschinsky REB: 11. T. Komissarov AST: 5. T. Vashchenko |
61.8 - 121.0 |
Dec 3, 2023 |
v. Runa-2 | W, 72 - 63 |
SK SGUE VTB Youth United League |
10-7 |
PTS: 17. A. Maskaev REB: 8. Egor Amosov AST: 4. Egor Chirkov |
PTS: 14. Egor Vanin REB: 9. Ilya Krivich AST: 5. G. Mordvinov |
85.8 - 75.1 |
Dec 4, 2023 |
v. Runa-2 | L, 77 - 85 |
SK SGUE VTB Youth United League |
10-8 |
PTS: 18. Egor Amosov REB: 4. Egor Amosov AST: 3. Egor Chirkov |
PTS: 28. Egor Vanin REB: 12. Egor Vanin AST: 6. Egor Vanin |
94.3 - 104.1 |
Dec 13, 2023 |
@ Khimki-2 | L, 88 - 74 |
BCMO VTB Youth United League |
10-9 |
PTS: 31. Egor Amosov REB: 5. Egor Amosov AST: 4. N. Kosyakov |
PTS: 18. G. Shilohvostov REB: 8. B. Smirnov AST: 10. B. Smirnov |
117.9 - 99.2 |
Dec 14, 2023 |
@ Khimki-2 | L, 73 - 67 |
BCMO VTB Youth United League |
10-10 |
PTS: 17. Egor Chirkov REB: 9. Egor Amosov AST: 6. Egor Amosov |
PTS: 20. T. Eremin REB: 16. T. Eremin AST: 7. B. Smirnov |
85.4 - 78.4 |
Dec 17, 2023 |
@ Parma-2 | W, 69 - 71 |
FOK Victory VTB Youth United League |
11-10 |
PTS: 20. Egor Amosov REB: 10. B. Shuvakin AST: 5. S. Saukkonen |
PTS: 28. Ivan Egorov REB: 9. Ivan Egorov AST: 6. Ivan Egorov |
86.7 - 89.2 |
Dec 18, 2023 |
@ Parma-2 | L, 80 - 69 |
FOK Victory VTB Youth United League |
11-11 |
PTS: 11. D. Volkov REB: 7. Egor Amosov AST: 6. S. Saukkonen |
PTS: 23. Ivan Egorov REB: 9. K. Kukshinov AST: 5. M. Mamontov |
107.7 - 92.9 |
Dec 29, 2023 |
v. Lokomotiv Kuban-2 | W, 77 - 74 |
SK SGUE VTB Youth United League |
12-11 |
PTS: 24. Egor Amosov REB: 11. N. Kosyakov AST: 3. Egor Amosov |
PTS: 19. D. Tyulubayev REB: 12. D. Tyulubayev AST: 4. D. Tyulubayev |
87.5 - 84.1 |
Dec 30, 2023 |
v. Lokomotiv Kuban-2 | L, 54 - 85 |
SK SGUE VTB Youth United League |
12-12 |
PTS: 12. Egor Amosov REB: 13. D. Sletkov AST: 3. S. Saukkonen |
PTS: 16. D. Tyulubayev REB: 11. A. Sereda AST: 11. Daniil Ginko |
67.4 - 106.0 |
Jan 11, 2024 |
@ Nizhny Novgorod-2 | W, 80 - 97 |
NO UOR VTB Youth United League |
13-12 |
PTS: 23. Egor Amosov REB: 7. D. Sletkov AST: 5. Egor Amosov |
PTS: 18. T. Rudovskii REB: 10. Nikita Bodin AST: 7. E. Vorontsov |
95.0 - 115.2 |
Jan 12, 2024 |
@ Nizhny Novgorod-2 | L, 74 - 70 |
NO UOR VTB Youth United League |
13-13 |
PTS: 16. Egor Amosov REB: 6. N. Kosyakov AST: 3. G. Marufov |
PTS: 22. Nikita Bodin REB: 5. Nikita Bodin AST: 3. A. Shcherbakov |
103.2 - 97.6 |
Jan 15, 2024 |
@ UNICS-2 | L, 93 - 79 |
UTTS Vasilyevo VTB Youth United League |
13-14 |
PTS: 13. N. Kosyakov REB: 9. N. Kosyakov AST: 5. B. Shuvakin |
PTS: 22. V. Naumov REB: 10. S. Shulgin AST: 4. Ilya Volodin |
110.5 - 93.8 |
Jan 16, 2024 |
@ UNICS-2 | W, 74 - 79 |
UTTS Vasilyevo VTB Youth United League |
14-14 |
PTS: 21. D. Kuimov REB: 11. N. Kosyakov AST: 6. Egor Chirkov |
PTS: 16. V. Naumov REB: 7. Y. Prishedko AST: 8. Ilya Volodin |
88.5 - 94.5 |
Jan 22, 2024 |
v. Avtodor-2 | W, 82 - 80 |
SK SGUE VTB Youth United League |
15-14 |
PTS: 13. A. Maskaev REB: 7. B. Shuvakin AST: 5. Egor Amosov |
PTS: 22. J. Pechendzhian REB: 10. J. Pechendzhian AST: 7. Matvey Popov |
98.7 - 96.3 |
Jan 23, 2024 |
v. Avtodor-2 | W, 78 - 68 |
SK SGUE VTB Youth United League |
16-14 |
PTS: 21. Egor Amosov REB: 13. Egor Amosov AST: 6. G. Marufov |
PTS: 14. A. Nikulin REB: 7. D. Yakovlev AST: 5. S. Skotnikov |
101.9 - 88.9 |
Jan 29, 2024 |
v. Yenisei-2 | W, 92 - 68 |
SK SGUE VTB Youth United League |
17-14 |
PTS: 16. Egor Amosov REB: 9. D. Sletkov AST: 6. G. Marufov |
PTS: 14. I. Kityukha REB: 6. D. Borisov AST: 7. I. Kityukha |
112.1 - 82.9 |
Jan 30, 2024 |
v. Yenisei-2 | W, 81 - 68 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-14 |
PTS: 19. N. Kosyakov REB: 11. Egor Amosov AST: 7. Egor Amosov |
PTS: 19. V. Afanasyev REB: 6. E. Skuratov AST: 5. I. Kityukha |
99.6 - 83.6 |
Feb 2, 2024 |
v. CSKA-2 | L, 62 - 78 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-15 |
PTS: 16. G. Marufov REB: 8. N. Kosyakov AST: 3. D. Kuimov |
PTS: 15. N. Natsvlishvili REB: 7. N. Natsvlishvili AST: 5. D. Klyuchenkov |
75.2 - 94.6 |
Feb 3, 2024 |
v. CSKA-2 | L, 69 - 86 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-16 |
PTS: 19. Egor Amosov REB: 8. A. Maskaev AST: 5. D. Kuimov |
PTS: 19. N. Natsvlishvili REB: 7. R. Gusev AST: 4. N. Sadikov |
78.1 - 97.3 |
Feb 12, 2024 |
@ Uralmash-2 | L, 78 - 67 |
VTB Youth United League |
18-17 |
PTS: 13. S. Saukkonen REB: 11. D. Sletkov AST: 4. D. Kuimov |
PTS: 17. F. Manikhin REB: 7. F. Manikhin AST: 8. M. Reshetov |
101.1 - 86.9 |
Feb 13, 2024 |
@ Uralmash-2 | L, 75 - 58 |
VTB Youth United League |
18-18 |
PTS: 16. Egor Chirkov REB: 9. N. Kosyakov AST: 7. S. Saukkonen |
PTS: 25. D. Yurkov REB: 6. Andrey Dymus AST: 6. M. Reshetov |
104.7 - 81.0 |
Feb 16, 2024 |
@ MBA-2 Moscow | L, 78 - 58 |
DS Dynamo Krylatskoe VTB Youth United League |
18-19 |
PTS: 12. Egor Chirkov REB: 9. N. Kosyakov AST: 4. D. Kuimov |
PTS: 15. Egor Yushkov REB: 12. M. Ogarkov AST: 5. Klim Adaykin |
102.4 - 76.1 |
Feb 17, 2024 |
@ MBA-2 Moscow | L, 93 - 64 |
DS Dynamo Krylatskoe VTB Youth United League |
18-20 |
PTS: 10. B. Shuvakin REB: 9. D. Sletkov AST: 3. S. Saukkonen |
PTS: 30. Egor Yushkov REB: 7. Egor Yushkov AST: 5. M. Shalonin |
126.5 - 87.0 |
Feb 28, 2024 |
@ Runa-2 | L, 90 - 66 |
DS Dynamo Lavochkin VTB Youth United League |
18-21 |
PTS: 14. A. Maskaev REB: 7. A. Maskaev AST: 3. S. Saukkonen |
PTS: 14. Egor Vanin REB: 11. Egor Vanin AST: 9. G. Mordvinov |
116.6 - 85.5 |
Feb 29, 2024 |
@ Runa-2 | L, 85 - 70 |
DS Dynamo Lavochkin VTB Youth United League |
18-22 |
PTS: 19. N. Kosyakov REB: 7. B. Shuvakin AST: 6. D. Kuimov |
PTS: 20. V. Noskov REB: 11. Ilya Krivich AST: 8. M. Matyushkov |
103.9 - 85.6 |
Mar 13, 2024 |
@ Zenit-2 | L, 85 - 76 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
18-23 |
PTS: 22. D. Kuimov REB: 7. A. Maskaev AST: 4. D. Kuimov |
PTS: 26. M. Dulkay REB: 9. M. Dulkay AST: 4. E. Evstafiev |
102.5 - 91.7 |
Mar 14, 2024 |
@ Zenit-2 | L, 75 - 60 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
18-24 |
PTS: 11. D. Sletkov REB: 8. D. Sletkov AST: 5. G. Marufov |
PTS: 18. S. Burinsky REB: 11. M. Dulkay AST: 2. V. Samukhin |
103.6 - 82.9 |
Mar 21, 2024 |
v. Parma-2 | L, 54 - 67 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-25 |
PTS: 19. D. Kuimov REB: 9. D. Sletkov AST: 5. S. Saukkonen |
PTS: 25. Lev Svinin REB: 13. Gleb Firsov AST: 5. Ivan Egorov |
72.4 - 89.9 |
Mar 22, 2024 |
v. Parma-2 | L, 50 - 82 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-26 |
PTS: 13. Egor Chirkov REB: 6. Y. Dudnik AST: 3. Egor Chirkov |
PTS: 31. Gleb Firsov REB: 24. Gleb Firsov AST: 5. Ivan Egorov |
65.3 - 107.1 |
Mar 25, 2024 |
v. Khimki-2 | L, 55 - 77 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-27 |
PTS: 13. D. Vertinsky REB: 8. B. Shuvakin AST: 5. D. Volkov |
PTS: 20. G. Shilohvostov REB: 7. T. Eremin AST: 4. B. Smirnov |
70.8 - 99.1 |
Mar 26, 2024 |
v. Khimki-2 | L, 54 - 66 |
SK SGUE VTB Youth United League |
18-28 |
PTS: 15. Egor Chirkov REB: 7. D. Sletkov AST: 4. D. Kuimov |
PTS: 14. A. Ivankov REB: 9. S. Simakov AST: 5. G. Shilohvostov |
64.0 - 78.3 |
Apr 9, 2024 |
@ Lokomotiv Kuban-2 | L, 115 - 68 |
Basket Hall VTB Youth United League |
18-29 |
PTS: 17. Egor Chirkov REB: 9. B. Shuvakin AST: 3. G. Marufov |
PTS: 27. Daniil Ginko REB: 10. D. Tyulubayev AST: 7. Daniil Ginko |
120.8 - 71.4 |
Apr 10, 2024 |
@ Lokomotiv Kuban-2 | L, 85 - 79 |
Basket Hall VTB Youth United League |
18-30 |
PTS: 26. D. Volkov REB: 7. D. Pershin AST: 2. D. Volkov |
PTS: 20. Daniil Ginko REB: 12. A. Oreshnikov AST: 5. V. Ishchenko |
100.2 - 93.1 |